• Open-Hours:10 am to 7pm
  • info@yoursite.com

Neuronaukowiec, który stał się Guru Danych Bitcoinów.

Neuronaukowiec, który stał się Guru Danych Bitcoinów.

Dez 6, 2020 Bitcoin von admin

Glassnode CTO Rafael Schultze-Kraft przeszedł od badania mózgu do zagłębiania się głęboko w łańcuchu blokad Bitcoin.

Glassnode jest jedną z czołowych firm zajmujących się danymi w ekosystemie Bitcoinów, przekształcając dane z łańcucha blokowego w 250 metryk informacji możliwych do wykorzystania przez swoich klientów. Obejmują one wszystko, od napływów i odpływów wymiany do aktywności wielorybów Bitcoinów.

Ale jeszcze w 2012 roku, CTO Glassnode i współzałożyciel Rafael Schultze-Kraft nigdy nawet nie słyszał o Bitcoinie. Jako początkujący neuronaukowiec był zajęty podłączaniem ludzkich mózgów do komputerów.

W jednym z eksperymentów, za każdym razem, gdy uczestnik myślał o podniesieniu lewej lub prawej ręki, poruszał „Głodnym Kowbojem“ w grze wideo, której jedynym celem było zjedzenie owoców.

Przyjmowanie fal mózgowych i zamienianie ich w proste polecenia jest wyzwaniem. Mózg jest tak złożony, że do jego interpretacji potrzebne są silne umiejętności matematyczne. Jednak mimo rosnących umiejętności, Schultze-Kraft był sfrustrowany tym, jak niewiele dowiadujemy się o mózgu. Sześć lat później przestał studiować mózg, zamiast tego skupił się na Bitcoinie. I nie oglądał się za siebie.

„Bitcoin Blockchain“ jest o wiele, wiele łatwiejszy do zrozumienia. Jego konstrukcja jest piękna, jest prosta“, powiedział Schultze-Kraft Decrypt, dodając, „Mózg to cała inna galaktyka, jeśli i kiedy się tam dostaniemy. Rozumiesz części mózgu, ale nie globalny widok.“

Podczas gdy Bitcoin i mózg mogą wydawać się odległymi od siebie światami, próba zrozumienia ich przyjmuje tę samą fundamentalną metodologię.

„Jeśli używasz danych, to chodzi o lepsze zrozumienie działania, czy jest to łańcuch blokowy, firma, czy mózg. Używasz danych, aby nadać im sens, wydobyć wartość, wydobyć wgląd; to są rzeczy, które robię i są one równoważne z tamtymi“, powiedział.

Building Glassnode

Urodzony w Kolumbii, Schultze-Kraft po raz pierwszy usłyszał o Bitcoinie w 2013 roku, ale nie udało mu się tego dokonać. W 2016 roku mieszkał w Berlinie, szukając możliwości inwestycyjnych, a jego były współpracownik skierował go na Bitcoin i Ethereum. W tym roku poznał kilku szwajcarskich inwestorów kryptokurrency, pracując jako naukowiec od danych, i zdał sobie sprawę, że może zastosować swoje techniki w łańcuchu blokad.

Założył Glassnode w kwietniu 2018 roku wraz z dwoma innymi współzałożycielami. Początkowy pomysł polegał na obejrzeniu z lotu ptaka krajobrazu kryptońskiego, zeskrobaniu analizy sentymentów z Twittera, sprawdzeniu najnowszych artykułów informacyjnych i podłączeniu się do wszystkich giełd. Ale zespół szybko zdecydował się na węższe spojrzenie: przeanalizowałby sam łańcuch blokowy.

Schultze-Kraft wyjaśnia, że istnieją dwa główne wyzwania związane z danymi Blockchain. Po pierwsze, jest to bardzo kosztowne, jeśli chodzi o tworzenie infrastruktury, uruchamianie węzłów i regularny dostęp do wszystkich danych. Po drugie, trudno jest odciąć się od hałasu – na przykład, jeśli giełda przenosi swój zimny portfel, wyglądałoby to na duże wydarzenie, w którym wiele Bitcoinów zostało przeniesionych, ale w rzeczywistości było to o wiele mniejsze wydarzenie.

Teraz Glassnode oferuje 259 metryczek, od oglądania wielorybów gromadzących Bitcoin, do badania ilości Bitcoin zmierzającej do i z giełdy. Jako współzałożyciel i CTO, dzień Schultze-Kraft spędza na mieszaniu się między obsługą spotkań z klientami i nurkowaniem do samych danych. Ponieważ jest tak dobrze zaznajomiony z tym, co dzieje się na Bitcoinie na poziomie łańcucha blokowego, ma również wyjątkową perspektywę na to, co naprawdę się dzieje.

Kluczowy wgląd w łańcuch blokowy Bitcoin’a

Istnieją trzy główne dane z łańcucha, które Schultze-Kraft analizuje, aby zrozumieć obecny rynek Bitcoinów i dokąd może zmierzać w przyszłości.

Pierwszą z nich jest wymiana danych. Zwrócił on uwagę na szybko malejącą ilość Bitcoinów przechowywanych na giełdach, co prowadzi do kryzysu podaży.

„Myślę, że jest to niezwykle bycze dla ceny Bitcoinu. Coś, na co bardzo uważnie przyglądamy się“, powiedział.

Ale dokąd zmierza ten cały Bitcoin? Twierdził, że prawdopodobnie trafia do zimnych portfeli, gdzie Bitcoin jest przechowywany przez długi czas. Zauważył, że rezerwy Coinbase znacznie się zmniejszyły, co mogło być spowodowane tym, że ułatwiło to MicroStrategy zakup Bitcoinu za 425 milionów dolarów.

„Widzisz, w tych miesiącach poprzedzających to ogłoszenie, w Coinbase widzisz ten ogromny spadek rezerw. Często ze znacznymi spadkami ponad 8.000 Bitcoinów. W sumie, w ciągu lata, rezerwy Coinbase’a spadły o 80.000 Bitcoinów“, powiedział Schultze-Kraft.

Drugim elementem przyciągającym jego uwagę jest szereg wskaźników rynkowych, które pomagają określić długoterminowe cykle rynkowe. Odnosił się on do niezrealizowanego zysku/straty netto, ryzyka związanego z rezerwami oraz wyniku MVRV-Z.

„Są to wskaźniki rynku globalnego, które pokazują te globalne cykle, ale nie są one nigdzie blisko szczytu, a cena jest zawsze na wysokim poziomie. To jest bardzo bycze. Jest tak wiele plusów, że te wskaźniki pokazują. Jesteśmy dopiero na początku tego byczego rynku“, powiedział.

Po trzecie, przygląda się zachowaniu długoterminowych posiadaczy. Zauważył, że starsze monety zaczynają się częściej przemieszczać.

„Teraz można powiedzieć, że jest to niedźwiedzi, są to zasadniczo hodlers tam zaczyna się sprzedawać, ale to tylko inteligentne pieniądze,“ powiedział, dodając: „Za każdym razem, gdy widzimy ten ruch, długoterminowej podaży hodler idzie w dół, są one potencjalnie zaczynają brać zyski, to tylko znak byka rynku“.

Powiedział też, że Bitcoin Blockchain staje się bardziej aktywny. Jest więcej adresów, więcej aktywnych adresów i więcej aktywnych podmiotów. Wszystko to wskazuje na to, że więcej użytkowników angażuje się w Bitcoin blockchain.

A dla Schultze-Kraft, to tylko więcej danych do zasilania silników Glassnode’a.

vonadmin